اسطوخودوس تسکین جای سوختگی تسکین دهنده درد خواص دارویی اسطوخودوس خواص درمانی اسطوخودوس خواص و فواید گیاه اسطوخودوس درمان افسردگی درمان بی خوابی روغن گیاه اسطوخودوس سرطان سلامت موها شل کننده عضلات ض عفونی کننده گیاهی عمل جراحی قلب فواید گیاه اسطوخودوس مقابله با استرس نیش ات کاهش اضطراب کاهش تشویش کاهش فشار خون

اسطوخودوس گیاه شگفت انگیزیست که در بهبود شرایط جسمی و روانی انسان معجزه می کند

شل کننده عضلات، درمان بی خوابی و افسردگی و تسکین دهنده درد

برای مقابله با استرس نیز هیچ گیاهی به اندازه اسطوخودوس موثر نیست. به گفته محققان اسطوخودوس اعصاب را آرام و عضلات را شل می کند. این گیاه آرامش بخش، دستگاه عصبی و تحریک پذیری آن را کنترل می کند.
.
بر اساس مطالعات متعددی که روی اسطوخودوس انجام گرفته، روغن این گیاه، استرس بعد از عمل را در بیمارانی که عمل جراحی قلب انجام داده اند، کاهش می دهد و از اضطراب نی که تحت همودیالیز قرار می گیرند، می کاهد.

گیاه معطر <<اسطوخودوس>> با خواص دارویی و درمانی بسیار که در گذشته در مناطق مدیترانه ای و اطراف آن کشت می شد، اکنون تقریبا در تمام مناطق جهان پرورش داده می شود.
.
<<اسطوخودوس >> همانند دیگر گیاهان دارویی، خواص بیشماری دارد که از آن جمله می توان به موارد زیر اشاره کرد:
- شل کننده عضلات:
بررسی های پزشکان ژاپنی نشان می دهد که روغن این گیاه دارای ترکیب های اصلی است که در آرام سازی عضلات تاثیر دارند.
- درمان بی خوابی و افسردگی:
در مطالعه ای که توسط پزشکان کره ای بر روی 42 زن مبتلا به اختلال بی خوابی و افسردگی صورت گرفت، مشخص شد که ن مبتلا به این دو اختلال با مصرف دم نوش اسطوخودوس به میزان چشمگیری بهبود پیدا می کنند.
- کاهش فشار خون:
بررسی محققان ژاپنی نشان می دهد که تحریک حس بویایی با استفاده از روغن <<اسطوخودوس>> می تواند در کاهش فشارخون نقش موثری داشته باشد.
- تسکین دهنده درد:
استفاده از روغن این گیاه، روشی موثر برای تسکین دردهای کوتاه مدت بویژه در ناحیه گردن است.
- کاهش اضطراب و تشویش:
بررسی محققان بر روی تعداد بیمارانی که در حال انجام فرآیند درمان دندان هایشان بودند، نشان داد که استشمام بوی این گیاه احساس اضطراب را در آنان کاهش می دهد. همچنین می تواند در کاهش رفتار خشونت آمیز افراد مسن مبتلا به زوال عقلی و آایمر موثر باشد.
- کاهش خطر ابتلا به سرطان:
محققان ایتالیایی معتقدند که روغن این گیاه می تواند از تشکیل کلونی ژن های جهش یافته که عامل بروز سرطان هستند، جلوگیری کرده و در نتیجه خطر ابتلا به انواع سرطان ها را کاهش دهد.
- خاصیت آنتی باکتریال:
سطوخودوس به دلیل دارا بودن خاصیت آنتی باکتریال یک ضدعفونی کننده قوی گیاهی است.

علاوه بر موارد فوق، این گیاه جای سوختگی و نیش ات را تسکین می دهد و به سلامت موها نیز کمک می کند.

اسطوخودوس

گیاه اسطوخودوس یکی از معروفترین گیاهان طب سنتی است. نام لاتین و نام علمی انواع بسیاری از این گیاه به احتمال زیاد از واژه لاتین به معنای <<شستن>> گرفته شده است. یونانیان باستان، رومیان و مسلمانان، اسطوخودوس را از بوی معطر آن بخوبی می شناخته اند. این گیاه از اوایل قرن دوازدهم به عنوان یک گیاه آرایشی و جوشاندنی، مورد استفاده عموم قرار می گرفته است. کشت این گیاه در انگلستان بعد از اواسط قرن شانزدهم متداول شده است. گل های اسطوخودوس حاوی روغن فراری است که برای رفع سرگیجه، ضعف و دوران سر از بخور آن استفاده می شود و یا در آب رقیق می گردد و بر روی شقیقه یا گیجگاه مالیده می شود .
گیاه همچنین آرامش دهنده و مسکن درد است و هنگام سردردهای عصبی و تنش مصرف می شود. کسانی که بیماران خود را با مواد گیاهی مداوا می کنند، برای رفع بی خوابی، روغن اسطوخودوس را تجویز مینمایند. روغن اسطوخودوس همچنین یک ضد میکروب قوی می باشد و باکتری های حامل بیماری دیفتری و تیفوس را از بین می برد. لوسیون ضد میکروب گیاه را روی زخم ها و بریدگی ها می مالند؛ در واقع تا زمان جنگ جهانی اول، برای پیشگیری از عفونی شدن زخمها، از این لوسیون استفاده می شده است .
اسطوخودوس را به هنگام سوختگی و به خصوص سوختگی با آب جوش تجویز می کنند. اگر خود گیاه را به طور مستقیم بر روی سوختگی قرار داده شود، پوست تاول نمی زند. هم گل ها و هم روغن گیاه، دافع ات موذی هستند. اروپاییان گل های اسطوخودوس را در کیسه هایی می ریخته و در میان لباس ها و ملحفه ها در کمد لباس قرار می داده اند تا هم از بیگی آنها جلوگیری شود و هم خشبو شوند. اگر روغن آن را روی پوست بمالید، پشه به انسان نزدیک نمی شود

دوباره از نو گناباد نیو

عشق " و "رفاقت" و "مهرباني"

معجزات گیاهان دارویی(اسطوخودوس)

نمی خواهم موشک هوا کنم

اما باغ آن ها بی انتهاست

انواع میوه ها به فارسی و انگلیسی

سفید شدن مو در سن جوانی نشانه پیری نیست

اسطوخودوس ,گیاه ,روغن ,کاهش ,روی ,ها ,این گیاه ,می دهد ,می کند ,روغن این ,اسطوخودوس را

مشخصات

آخرین ارسال ها

خرید سکه ساکر استارز محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین جستجو ها

sioglitimkab adicflexdo sunup پنج دقیقه با انیشتین دربهار emadeddin1340 solebehdashti وکیل پایه یک دادگستری | وکیل | مشاوره حقوقی وبلاگ تخصصی كلاس ششم jahanpichjahanpich